کاربرد روغن DOP در صنعت کابل سازی

کاربرد روغن DOP در صنعت کابل سازی

در ادامه سلسه نوشتار های گذشته این بار به کاربرد روغن DOP در صنعت کابل سازی خواهیم پرداخت.

یکی از موارد عمده مصرف روغن DOP  کاربرد آن در تولید انواع کابل است.عمده کابل های تولیدی توسط تولیدکنندگان کابل به خصوص کابل های فشار قوی از ترکیب پی وی سی و روغن DOP ساخته شده اند.

کاربرد روغن DOP در صنعت کابل سازی
نحوه ساخت کابل با استفاده ار روغن DOP

در کارخانه تولید کابل پودر PVC مورد نیاز را با روغن DOP ترکیب کرده و خمیر مایه پوشش کابل را درست می کنند.این خمیر مایه به عنوان پوشش دور سیم ها کشیده می شود و به این گونه کابل ها ساخته می شوند.

تاثیر کیفیت روغن DOP در تولید کابل

شاید در نگاه اول به نظر برسد که شفاف بودن و بدون بو بودن روغن DOP اهمیتی در تولید کابل نداشته باشد.این دیدگاه تا حدی می تواند درست باشد.

 برای کابل هایی که مورد مصرف آن ها محیط هایی را شامل شود که با انسان در تماس باشد ، می توان اهمیت بو دار بودن روغن را نادیده گرفت ولی این مسئله در تولید کابل هایی که به طور مستقیم با انسان ها در تماس هستند صادق نیست.کابل هایی نظیر کابل های رابط کامپیوتری ، شارژر و …

بنابراین در حیطه کاری کابل سازی نیز شفافیت و بو دار بودن روغن DOP می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

شرکت شکوه شیمی مفتخر به ارائه روغن DOP  درجه یک ، کاملا شفاف و بدون بو با درصد خلوص 99/8 درصدی با قیمیتی مناسب و رقابتی می باشد.

تولیدکنندگان کابل و اشخاصی که حرفه آن ها کابل سازی است می توانند برای تهیه و خرید روغن DOP  با کیفیت و قیمت مناسب با ما به عنوان تولید کننده تخصصی روغن DOP در تماس باشند.